12. Опис бізнесу

Розкривається така інформація:

- важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ).
перенаіменування з Акціонерного товариства закритого типу "Агро-Союз> загальними зборами Акціонерного товариства закритого типу <Агро-Союз> на виконання вимог Закону України <Про акціонерні товариства> (№514 від 17.09.2008)  прийнято рішення про зміну найменування товариства на Приватне акціонерне товариство <Агро-Союз> (скорочене найменування - ПрАТ <Агро-Союз>).
Зміна відбулася 15 лютого 2011 року.


- про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом
Емітент не має дочірніх підприємств, філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів.

- будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій.
Пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб протягом звітного періоду до Товариства не надходили.

- опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо).
На протязі звітного періоду року облікова політика була незмінною, бухгалтерський облік вівся у відповідності до вимог чинного законодавства України. Метод нарахування амортизації - прямолінійний, по кількості років корисного використання.

- текст аудиторського висновку.
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ  НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА) щодо фінансової звітності
ПРИВАТНОГО  АКЦІОНЕРНОГО  ТОВАРИСТВА  <АГРО-СОЮЗ>
станом на 31 грудня 2011 року.
м. Дніпропетровськ, 2012 рік

                                                                                                                                         Власникам цінних паперів,
                                                                                                                                         керівництву ПрАТ "Агро-Союз"

Ми, Аудиторська фірма <РЕСУРС-АУДИТ> у формі ТОВ, код ЄДРПОУ 23647230, що знаходиться за адресою 49035, м. Дніпропетровськ, вул. Кропівницького 9,
що здійснює професійну діяльність на підставі свідоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги, №3733 від 02.03.2007р., виданого рішенням Аудиторської палати України №160/3;
провели аудиторську перевірку фінансової звітності приватного акціонерного товариства "АГРО-СОЮЗ" (далі - товариство).

Основні відомості про емітента:
Повне найменування - Приватне акціонерне товариство <АГРО-СОЮЗ>
Код ЄДРПОУ - 24437204;
Місцезнаходження - Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Майське, провулок Радгоспний, буд.5.
Дата державної реєстрації - 28.11.1996
Опис аудиторської перевірки.
Ми провели аудит у відповідності з вимогами та положеннями Закону України <Про аудиторську діяльність> та у відповідності з вимогами Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду іншого надання впевненості та супутніх послуг (далі - МСА) Міжнародної федерації бухгалтерів, прийнятих в якості національних рішенням Аудиторської палати України №122 від 18 квітня 2003 року. Аудиторський висновок складено у відповідності до вимог МСА 700 <Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності> та 705 <Модифікація думки у звіті незалежного аудитора>, а також до вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1360 від 29.09.2011 року.
Ми провели перевірку фінансових звітів товариства станом на 31.12.2011 року, які складають повний комплект фінансової звітності, а саме:
Форма №1 <Баланс> станом на 31.12.2011 року;
Форма №2 <Звіт про фінансові результати> за 2011 рік;
Форма №3 <Звіт про рух грошових коштів> за 2011 рік;
Форма №4 <Звіт про власний капітал> за 2011 рік;
Форма №5 <Примітки до річної фінансової інформації> за 2011 рік;
Примітки <Розкриття інформації щодо пов'язаних сторін> за 2011 рік.
Відповідальність управлінського персоналу щодо фінансових звітів
Управлінський персонал несе відповідальність за підготовку та достовірне представлення цих фінансових звітів у відповідності до Національних стандартів (положень) бухгалтерського обліку. Відповідальність управлінського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрішнього контролю стосовно підготовки та достовірного представлення фінансових звітів, які не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки; вибір та застосування відповідної облікової політики, а також облікових оцінок, які відповідають обставинам.
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є надання висновку щодо цих фінансових звітів на основі нашої перевірки. Ми провели аудиторську перевірку у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевірки для отримання достатньої впевненості, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриттів у фінансовій звітності. Відбір процедур залежить від судження аудитора. До таких процедур входить і оцінка ризиків суттєвих викривлень фінансових звітів внаслідок шахрайства або помилок. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються підготовки та достовірного представлення фінансових звітів, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаної облікової політики, прийнятність облікових оцінок, зроблених управлінським персоналом, та загального представлення фінансових звітів.
Ми вважаємо, що отримали достатні та відповідні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстава для умовно-позитивного висновку
Уцінка довгострокових фінансових інвестицій не відображена у складі інших витрат, що є відхиленням від національних положень бухгалтерського обліку.
Довгострокові фінансові інвестиції товариства, а також дебіторська заборгованість з ПДВ за спеціальною декларацією мають ознаку зменшення корисності.
Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питань, про які йдеться у параграфі <Підстава для умовно-позитивного висновку>, фінансові звіти в цілому відображають справедливо й достовірно фінансовий стан товариства на 31 грудня 2011 року, а також результати його діяльності та рух грошових коштів за 2011 рік, відповідно до національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.
Інша допоміжна інформація
Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства
Розрахункова вартість чистих активів товариства на 31 грудня 2011 року за даними балансу складає 306 433 тис. грн., що більше статутного капіталу, який складає 44 644 тис. грн. Таким чином, станом на 31.12.2011 року чисті активи товариства відповідають вимогам чинного законодавства, а саме статті 155 Цивільного кодексу України.
Наявність суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів
Під час виконання завдання (згідно з МСА 720 <Відповідальність аудитора щодо іншої інформації в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність>) ми здійснили аудиторські процедури щодо виявлення наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю.
Ми не виявили фактів суттєвої невідповідності між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається товариством.
Виконання значних правочинів.
Ми виконали перевірку дотримання товариством вимог закону України <Про акціонерні товариства> щодо виконання значних правочинів. Ми переконалися, що всі виконані товариством значні правочини (у межах від 10 до 25 відсотків вартості активів товариства) відбувалися за рішеннями наглядової ради товариства. Значних правочинів, які б перевищували 25 відсотків вартості активів товариства, за нашими даними у звітному році не відбувалось.
Стан корпоративного управління
Ми виконали процедури оцінки стану корпоративного управління товариства на відповідність вимогам закону України <Про акціонерні товариства>. На нашу думку стан корпоративного управління в цілому відповідає вимогам закону України <Про акціонерні товариства>.
Не змінюючи нашої думки, ми відзначаємо, що товариством не створено посади внутрішнього аудитора, що не суперечить закону.
Ідентифікація і оцінка аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства.
Для ідентифікації та оцінки ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства ми виконали наступні процедури:
Ми зробили запити управлінському персоналу різного рівня, які стосуються оцінки управлінським персоналом ризику того, що фінансова звітність може бути суттєво викривленою внаслідок шахрайства, включаючи обсяг та періодичність таких оцінок;
Ми зробили запити управлінському персоналу різного рівня, які стосуються процесу ідентифікації управлінським персоналом і вживання дій у відповідь на виявлені ризики шахрайства;
Ми зробили запит працівникам товариства про те, чи відомо їм будь-які фактично вчинені або підозрювані випадки шахрайства, або такі випадки, що розслідуються;
Ми виконали аналітичні процедури для виявлення незвичайних чи неочікуваних стосунків, включаючи ті, що пов'язані з рахунками доходів;
Ми оцінили іншу інформацію на предмет того, чи свідчить вона про наявність шахрайства;
Ми отримали розуміння заходів контролю товариства, пов'язаних з оцінкою і виявленням ризиків суттєвого викривлення в наслідок шахрайства;
Ми оцінили, чи свідчить інформація, отримана в результаті інших процедур і виконаної роботи, про наявність одного чи кількох чинників шахрайства.
Ми вважаємо що отримали достатні докази того, що ризик суттєвого викривлення фінансової звітності товариства внаслідок шахрайства низький.
Основні відомості про аудитора:
Товариство з обмеженою відповідальністю <РЕСУРС-АУДИТ>    код ЄДРПОУ 23647230
Свідоцтво про внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які одноособово надають аудиторські послуги, №3733 від 02.03.2007р., виданого рішенням Аудиторської палати України №160/3; рішенням Аудиторської палати України №228/4 термін дії свідоцтва продовжено до 24.02.2016р.
Адреса: 49035, м. Дніпропетровськ, вул. Кропівницького 9.
Телефон: (056) 716-63-16
Договір на проведення аудиту №117/12/А від 20.01.2012р.
Дата початку проведення аудиту 26.01.2012р.
Дата закінчення проведення аудиту 16.03.2012р.
Генеральний директор
аудиторської фірми "Ресурс-Аудит"
Аудитор ________________________ (О.В. Поєдинок)
(сертифікат А№005229 виданий на підставі
рішення АПУ №110 від 30.02.02 р.)
Дата  16.03.2012р.


- інформацію про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання.
Інформацію про  основні  види  продукції  або  послуг,  що їх виробляє чи надає  емітент:
- вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;
- вирощування зерн. культ. (крім рису);
- бобових культур, зокрема гороху;
- олійних культур-сої,соняшнику, ріпаку;
- розведення великої рогатої худоби молочних порід;
- одержування сирого коров'ячого молока;
- розведення свиней.
Перспективність  виробництва  окремих товарів - виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах.
Залежність  від сезонних змін - як і будь-яке сільскогосподарське підприємство, ПрАТ "Агро-Союз> також зазнає впливу сезонних змін, а саме: сезонність впливає на рівень цін на сільськогосподарську продукцію, на виробничі процеси (в рослинництві та тваринництві), на рівень цін на ресурси, які використовуються у виробництві. Одним з яскравих прикладів також є виробничий цикл в рослинництві, який не співпадає з календарним роком.
Основні  ринки  збуту  та  основні  клієнти:
молоко - Бершадьмолоко ПАТ,Придніпровський комбінат <Злагода> ПАТ, Лакталіс Миколаїв ПАТ, Молочний дім ТОВ,Баштанський сирзавод; ТОВ М'ясокомбінат Ювілейний, ТОВ Магрок, ТОВ Експресс-Кислянка, ТОВ Сарс та ін.
Основними ризиками в діяльності підприємства є:
дефіцит на ринку кваліфікованих спеціалістів ;
відсутність довгострокових програм підтримки аграрного сектору з боку держави
політична та економічна нестабільність в державі;
дороговизна кредитів для аграрного бізнесу;
нестабільність ринку сільськогосподарської продукції;
невизначеність з ринком землі;
робота на орендованих землях ;
зниження чисельності населення України;
 невисока купівельна спроможність основної маси населення України, відсутність <середнього> класу;
 відсутність стандартів на якісні продукти харчування > складність чіткоїдиференціації за якістю;
 вступ до СОТ > посилення конкуренції з боку іноземних виробників;
 відсутність інвестицій в аграрний сектор;
 податкова і митна політика в Україна;
 форс-мажори: хвороби, епідемії, пожежі, посухи;
Основними каналами збуту є реалізація виробленої продукції переробним підприємствам, продажі відбуваються як в роздріб так і оптовими партіями.
Джерелами сировини для виробництва продукції є як внутрішній ринок України (наприклад паливо-мастильні матеріали, ветеринарні засоби, запчастини тощо), так і імпорт (наприклад, поросят). Джерела сировини не завжди є доступними, ціни на них постійно зростають.
 Інформацію  про  особливості стану розвитку галузі виробництва,  в   якій   здійснює нових технологій - нульовий обробіток грунту.
  ПрАТ <Агро-Союз> постійно розширює асортимент власної продукції (наприклад вирощуються нові культури)
 Конкуренція в галузі є достатньо сильною, оскільки виробництво сільськогосподарської продукції є перспективним напрямом розвитку, особливістю продукції є те, що певні види продукції потребують невідкладної реалізації (наприклад, молоко та вирощені свині), а інші (наприклад, зерно) можуть бути реалізовані через деякий час.
Перспективними планами розвитку є побудова вертикально-орієнованої системи виробництва свинини (від нуклеусу до відгодівлі і забою), розвиток молочного тваринництва, використання та вдосконалення системи No-Tіll в рослинництві.
Кількість  постачальників  за   основними   видами   сировини   та
матеріалів,  що  займають  більше 10 відсотків у загальному обсязі
постачання - 16 організацій.


- інформацію про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування.
20 од. техніки взяті в лізинг від Кредит Европа Лізинг та 123 одиниць обладнання для ангарів від Украгролізинга. Підприємство планує інвестиції в розвиток свинарства. Зокрема планується будівництво нуклеусу (орієнтовна вартість 210 млн.грн), маточника (255 млн.грн), комбікормового заводу (55 млн.грн) та ін. Фінансуватися дані проекти будуть за рахунок власних коштів та залученого експортного фінансування.

- інформацію про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення.
Основні засоби виробництва підприємства ПрАТ <Агро-Союз> представлені виробничими приміщеннями (ангари, ферми, допоміжні споруди (комплекс по зберіганню і переробці зерна, гараж, складські приміщення) та рухомим складом (трактори, комбайни, вантажні та легкові автомобілі, спецтехніка;
основна частина засобів виробництва знаходиться в с.Майське Синельниківського району, а також в селах Нове, Октябрське, Лиманське, Старовишнивецьке.
В планах підприємства є реконструкція маточника в с.Романовка (орієнт.вартість 16 млн.грн, за рахунок залучених коштів), оновлення парка техніки (близько 25 млн.грн)


- інформацію щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень.
Основними проблемами, що впливають на діяльність підприємства є забезпечення його сировиною для виробництва (особливо імпортного походження), погодні умови, зміни в законодавстві. Підприємство є залежним від законодавчих або економічних обмежень;

- інформацію про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства.
Підприємство не порушувало законодавства, а отже, не сплачувало штрафні санкції;

- опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента.
Основним принципом фінансування діяльності підприємства є госпрозрахунок, але при недостатності власних коштів можливе залучення сторонніх коштів (банківські кредити, кредитні лінії, лізинг тощо). Можливими шляхами покращення ліквідності підприємства є підвищення частки високоліквідних активів (зниження дебіторської заборгованості), а також зниження обсягів залучених кредитів и кредиторської заборгованості)

- інформацію про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів.
ТОВ НВП Югомет - будівництво комбікормового заводу

- стратегію подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому).
Основними напрямками стратегії підприємства є розширення обсягів виробництва свинини та забезпечення виробництва власними поросятами. Для цього будуть будуватися комбікормовий завод, розширюватися існуючі потужності маточника, будуватися нуклеус, маточник. Введення в дію вищеназваних об'єктів дасть змогу більш ефективно використовувати існуючі потужності з відгодівлі свиней;

- опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік.
Основними засадами політики підприємства в галузі досліджень та розробок є постійний пошук, дослідження, використання та поширення інноваційних технологій в рослинництві та тваринництві;

- інформацію щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається.
Судові справи відсутні.

- іншу інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі.
д/в